poniedziałek, 26 czerwca 2017

Dlaczego obróbka blacharska balkonu koroduje?

Zacznijmy od tego że blacha stosowana do obróbki blacharskiej balkonów i tarasów zwyczajnie się do tego nie nadaje jako materiał. Jest dość wiotka, przyjmuje kształt podłoża na którym jest montowana. Ta właściwość wpływa niekorzystnie na zastosowanie odpowiedniego spadku. Powstają zastoiska wody, która zamiast być odprowadzona na zewnątrz pozostaje na okapniku lub wnika w głąb zaprawy klejowej, tak jak na rysunku poniżej.


Pod wpływem wody blacha zaczyna rdzewieć, ogniska rdzy pojawiają się na zagięciach, przecięciach oraz miejscach w których blacha jest przewiercona. Co ciekawe rdza również pojawia się pod warstwą kleju, tak niestety działa silne środowisko zasadowe.


Powstają wykwity psujące estetykę całego balkonu. (zdj wyżej).

Wszystkie te negatywne skutki doprowadzają do tego, że za kilka lat czeka użytkownika kolejny remont. Czy można temu zapobiec? Tak! Jakie rozwiązania wybrać opiszę w następnym poście.



2 komentarze:

  1. No bardzo cenne informacje... Ogólnie też pomyślałabym o hydroizolacji balkonu, jak jeszcze nie robiliście. Bo to ważny proces, który będzie chronić wasz miejsce przed wilgocią. U firmy Water Block https://waterblock.eu/ znajdziecie najlepsze produkty izolacyjne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Macie ekipę remontową czy sami wszystko robiliście? My chcemy wyremontować dom i najprawdopodobniej sami będziemy działać. Tutaj https://polskiebudowlane.pl/portal/posadzka-zywiczna-jak-ja-wykonac/ znalazłam wskazówki jak zrobić posadzkę żywiczną. na pewno z nich skorzystamy.

    OdpowiedzUsuń